słodycze cukierki

  • Edinburgh Rock
    Edinburgh Rock
    Recepturę opracował w 1880 r. Alexander Ferguson, właściciel cukierni w Edynburgu. Pomógł mu w tym przypadek, który sprawił, że odnalazł zagubioną przed miesiącami tacę z partią yprodukowanych przez siebie cukierków. Spróbował je i zachwycił się smakiem.
  • Fudge
    Fudge
    Fudge posiadają łagodną kremową teksturę oraz wiele ekscytujących smaków. Wśród nich znajdą dla siebie coś odpowiedniego zarówno dorośli, jak i dzieci w każdym wieku. Torebki prezentowe zawierają Fudge waniliowe, whisky lub czekoladowe, natomiast sztabki Fudge: waniliowe, whisky, czekoladowe, czekoladowe z chilli lub z owocami , cappuccino, imbirowe lub o smaku kawy celtyckiej.

Nasze słodycze są produkowane wg. oryginalnych receptur. Jak nakazuje trzystuletnia tradycja, po dziś dzień są wytwarzane i pakowane ręcznie w małej manufakturze w szkockim Crieff. Wysokiej jakości słodyczy towarzyszy bogactwo różnorodnych, nieznanych w Polsce smaków.

Do produkcji używamy wyłącznie naturalnych składników pochodzących z najlepszych źródeł. Nasze wyroby nie zawierają sztucznych dodatków konserwujących.

Produkcja słodyczy w Szkocji rozpoczęła się wraz z importem cukru z trzciny cukrowej z brytyjskich kolonii na Karaibach. Wtedy stworzono wiele wspaniałych przepisów, które przez ponad trzysta lat cieszą amatorów słodyczy.

Oferowane przez nas smaki są doskonale znane i lubiane zarówno przez szkockie dzieci i dorosłych, a także zagranicznych turystów odwiedzających Szkocję. Jak głosi lokalna plotka, również potwór z Loch Ness jest wielkim amatorem naszych słodyczy.

Sweets and candies from Scotland. We are proud to offer you an extensive range of our exclusive Gordon and Durward confections, ranging from sweet Butter Tablet to fruity Raspberry Macaroon. These are hand made using traditional cooking recipes and techniques that go back 300 years.